ALACAK
ŞEFİK CÜREBAL sordu 5 sene önce

Merhaba,
Ağustos 2018 yılında Şirketi olan Makine Mühendisi bir arkadaşla iş ortaklığı olarak yanında işe başladım. Hiç bir iş sözleşmesi yapmadık. Onun işlerinin yoğunluğu nedeniyle 4 ay kendi işlerine yönlendirdi beni ve hiç bir ücret almadım. 
Şantiyelerine malzeme almak için piyasa araştırması yaptık. Malzeme alımında benim şahsi kredi kartımı kullandık ve karşılığında faturalarını aldık. Ayrıca kendi özel ihtiyaçları içinde (Kıyafet, kızının doğum günü, misafirlerinin uçak biletleri vb.) kredi kartımı kullandı. 30.000,00 TL. Kredi kartı borçlarını ödemedi. Ayrıca elden ödünç aldığı 1000 Doları da ödemedi.Ben yanından ayrılmak zorunda kaldım. 7-8 aydır sürekli istememe ragmen ödeme yapmadı. Her zaman ödeyeceğini söyledi.
Mail adresine alacağımın miktarını belirterek süre vererek mail yazdım.
Mesaj olarak alacağımın miktarını belirterek süre vererek mail yazdım.
Whatsapp üzerinden alacağımın miktarını belirterek süre vererek mail yazdım.
Whatsapp üzerinden borcunu ödeyeceğini belirtir cevap yazmasına rağmen hiç bir ödeme yapmadı. Kredi kartı borçlarının altında ezildim. Asgarisini ödemek için bir arkadaşıma kredi çekerek 13.000,00 tl. civarında asgarisini ödedim. Daha sonra yine baş edemez olunca yakınlarımdan döviz ve altın ödünç alarak kart borçlarını kapattım.
Sürekli alacağımı istememden dolayı kullandığı telefona ulaşılmaz oldu. Facebook üzerinden, whatsapp üzerinden ve normal mesaj üzerinden gönderdiğim mesajlara artık cevap vermez oldu.
Şirketinin ismi ve Şirket bilgileri elimde var.
TC numarası elimde var.
Kredi kartından alış veriş yaptığımız yerlerden fatura kopyalarını toplayabilirim ve kart ekstrelerimden bunları eşleştirebilirim.
Bu konuda alacağımın tahsili için ne yapabiliriz. Bana yardımcı olabilirmisiniz.

Aramak istediğiniz kelimeyi giriniz

Shopping Cart